01

O mnie

Hej,

Miło mi Cię poznać. Na imię mam Gabriela, ale będę podpisywać się, jako Gabi.

Studia: Jestem studentką 3 roku psychologii na Uniwersytecie Gdańskim na specjalności neurobiopsychologia – dużo zajęć mam na Wydziale Biologii w Katedrze Fizjologii Zwierząt i Człowieka, gdzie uczę się o mózgu, hormonach, etologii, anatomii itd. Dodatkowo robię przygotowanie pedagogiczne.

Wolontariat: Pomagam w zakładzie opiekuńczo leczniczym , przy wsparciu powrotu do domu osobom starszym po pobycie w szpitalu i prowadzę szkolenia oraz warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

W przyszłości: Planuję specjalizację w kierunku Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży albo Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, bo uwielbiam z nimi pracować.

Z zamiłowania: Czytam i piszę, dlatego jestem tu – żeby dzielić się tym, czego się dowiaduję i czerpać radość z tworzenia.

Miłej lektury! 

Gabi

02

Najpopularniejsze tematy

Kliknij w ikonę, aby przejść do wybranej kategorii
7
Dzieci

Jak nawiązać bliską i bezpieczną więź z dzieckiem? Jak przebiega rozwój dzieci?

Uśmiechnięta i smutna twarz
Emocje

Kilka słów o tym, jak zrozumieć, zaakceptować i opanować swoje samopoczucie.

6
Na codzień

Podstawowa wiedza, która pozwala lepiej zrozumieć siebie i świat.

8
Samorozwój

Co możesz zrobić, aby żyć lepiej? Szczęśliwiej? Osiągać swoje cele?

03

Z mojej perspektywy

1

Spacer po mojej głowie

To miejsce, na którym chcę dzielić się wiedzą, przemyśleniami i tym, co uważam Ja (więcej na mój temat tutaj). Każdy wpis tutaj to krótki spacer po mojej głowie. Nie ze wszystkim musisz się zgadzać i nie wszystko jest zgodne z różnymi „naukowymi” teoriami. To owoce mojego krytycznego myślenia i doświadczenia.

2

Obserwacja

Każdy z nas ma swoje życie pełne wrażeń, dźwiga własne doświadczenia i popełnia błędy. Wiedza psychologiczna nie jest tylko tym, co znajdziemy w książkach, ale też obserwacją i zwykłe bycie z drugim człowiekiem.

3

wewnętrzne okulary

To, co uważam za cenne we wzajemnym dzieleniu się doświadczeniami, to fakt, że każdy z nas żyje w swoim małym świecie, a  to sprawia, że na te same zjawiska patrzymy z różnej perspektywy. 

Ja to nazywam “wewnętrznymi okularami”, na które składają się nasze doświadczenia, wierzenia, przekonania i schematy myślenia. 

4

Moja perspektywa

Ta część bloga to szansa na założenie moich okularów i spojrzenia na świat z mojej perspektywy. 

Nie musicie się ze mną zgadzać. Każdy z nas może mieć inne zdanie na dany temat, a ja jestem go bardzo ciekawa, dlatego gorąco zachęcam Was do zostawiania komentarzy pod postami i dzielenia się swoją opinią i przemyśleniami. 

 

04

Strefa Wiedzy

Jeśli szukasz merytorycznej wiedzy na konkretny, psychologiczny temat to skacz tutaj.
Strefa Wiedzy to moja internetowa biblioteka faktów, teorii i badań z różnych dziedzin psychologii.
A jeśli chcesz wiedzieć więcej – zajrzysz niżej!

Co możesz znaleźć w strefie wiedzy?

Zaburzenia

Tutaj czeka na ciebie dogłębne przebadanie danego tematu – zbiór wszystkich najważniejszych informacji na temat jednego konkretnego zaburzenia (rozwoju, osobowości, psychicznego).

Zawsze wybieram sprawdzone, wiarygodne źródła, tj. książki specjalistyczne, czasopisma naukowe, rzetelne badania. Wszystkie znajdują się w bibliografii na końcu wpisu.

PsychoTeka

To moja osobista Biblioteka Psychologiczna (w skrócie PsychoTeka). Zbiór (podzielony na kategorie) wszystkich książek, filmów, podcastów, seriali, ston – wszystkiego, co można obejrzeć czy przeczytać i niesie ze sobą prawdziwą psychologiczną wartość. 

To ostoja sprawdzonej literatury w świecie pełnym dziwnych poradników i fake newsów.

Dobry Start

Dopiero zaczynasz przygodę z psychologią? Chcesz wiedzieć tylko to, co najbardziej istotne? Zacznij tutaj. 

Można powiedzieć, że każdy wpis tutaj jest wprowadzeniem do konkretnego zagadnienia. 

Na końcu wpisu zawsze znajdziesz odnośniki dzięki, którym dowiesz się więcej na dany temat.

05

Najnowsze Wpisy


Karty Pracy!

Do wszystkich postów zawierających porady i ćwiczenia możecie pobrać karty pracy lub skróty-przypominajki, żeby jeszcze lepiej wykorzystać zdobytą tutaj wiedzę!

06

Znajdź mnie w Social Media!

12
Instagram

To moja mała społeczność! Tutaj możemy porozmawiać, możecie zobaczyć, jak mija mi dzień i jak tworzę dla was treści!

13
Facebook

Alternatywa dla Newslettera.
Obserwuj mnie, a będziesz na bieżąco wiedział, kiedy post trafi na stronę.
Nic Cię nie ominie!

15
Ask

Chcesz mnie o coś zapytać, ale się krępujesz? Kliknij w link i zapytaj mnie anonimowo. Nie odpowiadam na pytania osobiste.

14
Newsletter

Wolisz dostawać powiadomienie o wpisie, a może raz w miesiącu zbiór nowości? Dostosuj częstotliwość do swoich potrzeb!

Zapisz się na Newsletter!

Nie bój się, nie zasypię twojej skrzynki codziennymi mailami. Maile wysyłam raz, na początku miesiąca, żeby dać znać, co zmienia się na blogu i jakie ciekawe treści trafiły na blog. W ten sposób masz pewność, że nic cennego Cię nie ominie. To trochę jak prenumerata magazynu psychologicznego 😉

Newsletter

Zapisz się na Newsletter!

Nie bój się, nie zasypię twojej skrzynki codziennymi mailami. Maile wysyłam raz, na początku miesiąca, żeby dać znać, co zmienia się na blogu i jakie ciekawe treści na niego trafiły. W ten sposób masz pewność, że nic cennego Cię nie ominie. To trochę jak prenumerata magazynu psychologicznego 😉
* Pola Wymagane
07

Kontakt

Masz pewne wątpliwości po przeczytaniu któregoś z wpisu? Nasunęły Ci się jakieś pytania? A może masz uwagi co do treści lub poruszanych tematów? Jest coś, o czym szczególnie chciałby/chciałabyś poczytać?

Napisz do mnie! Z chęcią odpowiem na wszystkie wiadomości, gdy tylko znajdę chwilę.
Możesz też napisać bezpośrednio na mail: psychologiczne.iq@gmail.com